Wrześniowe wyjazdy i… zbiórki? Kiedy Sejm Jesienny? Oraz co wynikło z Rady.

Druhowie!

Jesteśmy po pierwszej w tym roku harcerskim Radzie Drużyny! Nie jestem w stanie streścić wszystkich rozmów i ustaleń, ale poniżej najważniejsze – w tym roku harcerskim będziemy pracować w czterech zastępach:

– zastęp harcerski Młode Wilki – zastępowy Oskar Tobiczyk
– zastęp harcerski bez nazwy 1 – zastępowy Piotr Gołecki, podzastępowy Kuba Trocki
– zastęp harcerski bez nazwy 2 – zastępowy Tymek Płatacz
– zastęp starszoharcerski bez nazwy 3 – zastępowy Filip Szatkowski (i tutaj cały skład który określił się podczas Sejmu Letniego – Dawid, Janek Fafuła, Janek Długosz, Janek Dzierżek, Michał, Artur)

Harcerze z rozwiązanych zastępów Leśnych Wędrowców i Leśnych Rebeliantów mogą wybrać dowolny z zastępów harcerskich w uzgodnieniu z jego zastępowym. Pewne propozycje są przygotowane, ale wybór należy ostatecznie do Was. Decyzje w tym zakresie podejmować będziemy na Sejmie Jesiennym, do tego czasu jest więc chwila na zastanowienie się i rozmowę.

W najbliższym czasie:

W sobotę 14 września w godzinach 10:00-14:00 zapraszam na zbiórkę Zastępu Zastępowych „Palenisko” wszystkich zastępowych i podzastępowych – rozpoczęcie pod harcówką.

W weekend 20-22 września odbędzie się Start Harcerski Hufca w Trzebnicy. Program biwaku nawiązywał będzie do wielkich odkryć geograficznych, w planach m.in. turniej gier planszowych, Wielka Gra Miejska (którą organizujemy z druhem Kolumbem), nocny bieg przygodowy „Nietoperz”, Msza Święta w trzebnickiej Bazylice i uroczysty apel na placu pielgrzymkowym. Koszt ok. 20 zł, zgłoszenia chętnych na Start do najbliższej soboty w wiadomości do mnie (najlepiej SMS). 

W weekend 27-29 września odbędzie się wyjazd reprezentacji hufca do Warszawy na obchody 80 rocznicy przejścia ZHP do konspiracji. Z tej okazji zapowiada się bogaty program, w tym: wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, wyjście do teatru, gra miejska ulicami Warszawy, uroczysty apel pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Łączny koszt wyjazdu to 60 zł (prawie 200 zł dokładane jest przez hufiec i chorągiew). Zgłoszenia również najpóźniej do najbliższej soboty (najlepiej jak najszybciej) w wiadomości do mnie (najlepiej SMS). Liczba miejsc na wyjazd była ograniczona, ale my mamy wyjątkową możliwość wysłania całej drużyny 🙂 to wyjątkowa okazja.

Kiedy zatem Sejm Jesienny? Najprawdopodobniej w sobotę 12 października, jednak szczegóły pojawią się trochę później.

A co ze zbiórkami? Drużyna spotyka się na dwóch wyjazdach, a wcześniej potrzebujemy popracować chwilę z nowymi zastępowymi w drużynie. Dlatego pierwsza zwyczajna zbiórka drużyny odbędzie się dopiero 5 października. Do tego czasu jednak jak już widzicie sporo się będzie działo 🙂

Do zobaczenia! Czuwaj!
Adam.

 

Dodaj komentarz